Co każdy widz powinien wiedzieć

Oglądając moje filmy powinieneś, Drogi Widzu, znać kilka bardzo podstawowych zasad. Spisałem je wszystkie w jednym miejscu, abyś zawsze tutaj mógł znaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Regulamin kanału

Wszystkich oglądających i komentujących uprasza się o przestrzeganie kilku bardzo prostych zasad:

1. NIE SPAMUJ. Bardzo proszę o niepisanie kilku(nastu) komentarzy pod jednym filmem. Zachęcam za to do pisania jednego i edytowania go w miarę potrzeby, lub dodawania kolejnych komentarzy do tego samego wątku (jako odpowiedź do wcześniejszego komentarza). NIE ZALEŻY mi na "komentarzach dla statystyk", stawiam na wartościowe treści. Nie dotyczy to oczywiście odpowiedzi do innych komentujących osób.

2. NIE SPOILUJ. Wskazówki są mile widziane, ale pod żadnym względem nie powinny dotyczyć przyszłych wydarzeń czy opisów rzeczy, których nie znam (względem moich postępów widzianych na filmach). Spoilery są z automatu nagradzane BANEM*.

3. NIE ŚMIEĆ. Nikogo nie obchodzi, którą jesteś łapką, albo ile było wyświetleń, kiedy włączyłeś film. Zaśmiecanie komentarzy w taki sposób ustawia Cię bezpośrednio w kolejce po BANA*.

4. PREZENTUJ KULTURĘ OSOBISTĄ. Nie wyzywamy się, nie obrażamy, w miarę możliwości unikamy przekleństw.

5. TRZYMAJ SIĘ TEMATU. Nie piszemy komentarzy niezwiązanych z tematem filmu. Unikamy tematów politycznych, religijnych i podobnych, chyba że gra wokół nich się obraca.

6. KRYTYKUJ KONSTRUKTYWNIE. Jeśli coś Ci nie pasuje, drażni, nie odpowiada, cóż, być może oglądasz nie ten kanał. Jeśli chcesz mi coś w tej sprawie napisać, pisz konstruktywnie. Tak, żebym mógł zrozumieć, co ewentualnie poprawić. "BOŻE CO ZA DEBIL" nie jest w żaden sposób konstruktywne i takie komentarze będą usuwane. Miej szacunek również dla innych komentujących.

7. UMIEJ W ORTOGRAFIĘ. Dysleksja nie jest wymówką. Pisz poprawnie, włącz podkreślanie błędów w przeglądarce. Oszczędź oczy innych.

8. NAJPIERW OBEJRZYJ, POTEM KOMENTUJ. Tak właśnie.

9. ŚLEDŹ HARMONOGRAM. To narzędzie stworzone specjalnie dla Ciebie, aby uniknąć ciągłych pytań "Staszek, kiedy kolejny odcinek?". Znajdziesz go TUTAJ.

10. STATUS SERII SPRAWDZAJ W KATALOGU. To kompletna lista WSZYSTKICH gier, które ograłem na kanale, a przy każdej z nich widnieje obecny status. Dzięki temu będziesz wiedział między innymi, czy z danej gry pojawią się jeszcze odcinki. Znajdziesz go TUTAJ.

* JAK DOSTAĆ BANA?

Zwykle łamiące regulamin komentarze po prostu kasuję. Co ważne, zanim zbanuję, najczęściej stawiam znicz [*] oznaczający, że piszący przez krótki okres ma jeszcze szansę usunąć swój komentarz. Lepiej jednak nie zwlekać ani minuty! W przypadkach nagminnego łamania regulaminu bądź złamania kilku zasad naraz, ofiarowuję bana bez ostrzeżenia.

Regulamin LIVE

Pod groźbą timeouta / bana zabrania się:

- Spamowania (w tym pisania w kółko tego samego i rzucania non-stop sucharów)
- Wklejania linków, łańcuszków, miliona emotek itp.
- Wulgaryzmów, obrażania, chamstwa
- SPOILERÓW (do czegokolwiek, nie tylko gier)
- Odliczania do początku LIVE'a jak i pytania o jego koniec
- Bezsensownych pytań (typu "Kiedy odcinek z...", "Do której live?", "Pokażesz twarz?", "Co mnie ominęło?")
- Kaleczenia języka polskiego (nagminne błędy ortograficzne i gramatyczne)
- Proszenia o pozdrowienie / moderatora
- Nieśmiesznych / głupich / łamiących zasady dobrego smaku żartów
- Używania niestandardowych dźwięków i syntezatora mowy dla donejtów (takie będą ignorowane)
- Tematów politycznych i okołopolitycznych

Najważniejsze kwestie dotyczące streamów

ZAWSZE JEST ZAPIS. Publikuję zapisy najczęściej jeszcze tej samej nocy, bądź do 48h po.

NIE DOSTANIESZ MODA. Wyzysk, crunch, biczowanie tłuczkiem, życie pod ciągłą presją - na pewno tego chcesz? No właśnie.

PLAN LIVE JEST ZAWSZE W OPISIE. Streamy pojawiają się w środy i niedziele o 20:00, gramy zwykle do 22:00.