Staszek iGRAszek

Hodowca niezależnych indyków klasy A. Własny wybieg, ostra selekcja, żadnych marnych nielotów.
Lubisz gry niezależne? No to pjona!

ODWIEDŹ KANAŁ I SUBSKRYBUJ!

INDYKtrynacja 2.0

Co tydzień nowa gra indie oraz Wasze ulubione serie! Sprawdź, o co w tym chodzi!

GRElekcja

To system ankiet, w których to Wy decydujecie, w co gramy! W tej sekcji dowiecie się wszystkiego, co powinniście wiedzieć o GRElekcjach.

Kiedy?

GRElekcja pojawia się jako osobny film na YT, kiedy wiodąca seria dobiegnie końca, czyli daną grę ukończę lub przerwę w związku z niską oglądalnością. Mogę ją też przerwać gdy mnie znuży albo przestanie bawić. Bez względu na powód, zawsze będziecie o tym oficjalnie powiadomieni.

Jak to działa?

Swój głos oddajesz na jedną lub kilka gier-pretendentów. Gra, która wygrywa GRElekcję (zbierze najwięcej głosów), staje się serią wiodącą. Najmniej pożądane serie będą poddane GREliminacji, o której więcej dowiesz się w kolejnej sekcji.

Seria wiodąca?

W każdym tygodniu prowadzę jednocześnie 2 serie wiodące, czyli takie, które wygrały GRElekcję. Odcinki z serii nr1 pojawiają się w poniedziałki i czwartki, a z serii nr2 we wtorki i piątki (szczegółowy rozkład znajdziesz w harmonoGRAmie). W szczególnych przypadkach sam dobieram serię wiodącą.

Czym jest pretendent?

Każdego tygodnia prezentuję jedną nową grę indie. Odcinki z niej pojawiają się w środy i soboty o 14:00. Każda zaprezentowana gra trafia potem na listę pretendentów, czyli gier, na które głosujecie w GRElekcji.

GRAnkieta a GRElekcja

Nie należy mylić tych pojęć. GRAnkiety pojawiają się co niedzielę i wybieracie w niej grę na następną niedzielę. Są to zazwyczaj gry, których serie nie zostały skończone, lub takie, które mogą trwać praktycznie bez końca (najczęściej z gatunku rogue-like).

Wyniki

Ankieta trwa zazwyczaj kilka dni. Wyniki głosowania nie są jawne do czasu ich ogłoszenia. Najszybciej podejrzeć je można w harmonoGRAmie. Ogłaszam je również na Fejsie oraz w pierwszym odcinku z gry, która GRElekcję wygrała.

Pretendenci i GREliminacja

Co się dzieje z grami o najmniejszej liczbie głosów w GRElekcjach?

Zasady GREliminacji

W zależności od liczby pretendentów, po każdej GRElekcji odpada X gier, które zdobyły najmniej głosów wedle schematu:

3 pretendentów = 1 ostatni odpada
4 pretendentów = 1 ostatni odpada
5 pretendentów = 2 ostatnich odpada
6 pretendentów = 3 ostatnich odpada
itd.

Poprzednie głosowanie:

1. Hob [SERIA!]
2. Super Fancy Pants Adventure
3. Heat Signature
4. RUINER [ODPADA]
5. JYDGE [ODPADA]

Pozostałe zasady

Zwycięzca GRElekcji staje się serią wiodącą. GRElekcja nie może się odbyć, gdy jest mniej niż 3 pretendentów. Każda GRElekcja jest zapowiedziana osobnym filmem na YT, pod którym w opisie znajduje się link do stosownej zamkniętej ankiety (wyniki nie są jawne aż do zakończenia GRElekcji). Każdy może oddać tylko jeden głos na jednego pretendenta.